1.A třída: Ratíškovice v derby porazily Veselí nad Moravou

Jediným zápasem otevřela v sobotu své brány 1.A třída, sk. B. Zajímavé utkání hostily Ratíškovice, kam zavítali fotbalisté Vesel nad Moravou. Vyrovnané utkání nakonec zvládl lépe domácí Baník a po výhře 2:1 bere tři body.

1.A třída, sk. B – 15.kolo

Baník Ratíškovice – FC Veselí n/Mor. 2:1 (1:0)
Branky: 12´ Vacenovský, 72´ Jankůj (PK) – 48´ Šebesta. Rozhodčí: Budovič – Kopřiva, Špaček. ŽK: Chromý, Dobeš, Křižka – Klimek, Suchánek, Vardan. Diváci: 300

Ratíškovice: Chromý – Kundrata, Skřivánek, Konečný, Kordula (74´ Knotek), Dobeš, Jankůj, Šimek (36´ Bábíček T.), Bábíček J. (90´ Jankovič), Vacenovský (66´ Voříšek T.), Křižka

Veselí n/Mor.: Grabčo – Symerský, Grabec, Chytka, Klimek, Suchánek, Dufek (85´ Zbytek F.), Šebesta, Břečka, Prajza, Vardan

Duel třetích Ratíškovic a devátého Veselí otevřelo jarní část v 1.A třídě. Na utkání bylo zvědavo okolo tří stovek diváků, kteří viděli vyrovnanou partii se šťastným koncem pro domácí.

Baník se dostal do vedení už po necelé čtvrthodině hry, kdy hostujícího brankáře překonal Vacenovský. Tento gól zároveň určil poločasový výsledek.

Hned v úvodu druhé půle dokázali hosté vyrovnat, přesně zamířil Šebesta. Rozhodující moment zápasu přišel v 72.minutě.

Z nařízeného pokutového kopu se trefil Jankůj a rozhodl o zisku tří bodů pro domácí Baník. Veselí mělo sice ještě dost času s výsledkem něco udělat, ale skóre už se nezměnilo.

Ratíškovice se díky vítězství posunuly o dva body do čela tabulky, kde vydrží minimálně do zítra, kdy se hrají zbývající zápasy 1.A třídy.