Fotbalisté Hodonína vezou z Třince bod za remízu

Do nového soutěžního ročníku MSFL vstoupili fotbalisté Hodonína sobotním dopoledním zápasem na hřišti loni druholigového Třince. Po brance Langera šli hosté v prvním poločase do vedení, po změně stran srovnal za domácí Slaninka.

Zajímavá akce domácích po pravé straně se zrodila v 11.minutě, kde Vlachovský vysunul Holíka, který se opřel do míče, ale střelou po zemi neprostřelil brankáře Petráše. Hodonín se ve 34.minutě překvapivě dostal do vedení. Z nějakých pětadvaceti metrů se opřel do míče TOMÁŠ LANGER a jeho parádní střela zalétla až do levého víka – 0:1.

Pět minut před koncem poločasu vznikla dobrá příležitost domácího celku, když si na pravé straně vyměnili míč Vlachovský s Omastou, do akce se následně zapojil Machuča, který vykouzlil prudkou přihrávku před branku, jenže tam Dedič ve skluzu nezasáhl balón.

První poločas nenabídl příliš pohledný fotbal. Oba týmy si vytvořily pár zajímavých možností, ale jednu krásnou střelu vykouzlili hráči Hodonína. Ta skončila v bráně a Hodonín po první půli v Třinci vede.

Vyrovnání přišlo v 66.minutě. Rohový kop Vlachovského prolétl do levé části pokutového území, kde se do míče opřel MARTIN SLANINKA a z voleje napálil balón do brány – 1:1. O pět minut později mohl Hodonín jít znovu do vedení. Bohun rozjel akci z levé strany, zaběhl si do středu, odkud přihrál vlevo na Holka, ten s míčem vběhl do pokutového území a přihrál Puchelovi, který střelou z první napálil míč těsně nad břevno.

V nastavení hodonínští fanoušci už zvedali ruce nad hlavu, když Tomovič zakroutil svou střelu zpoza šestnáctky těsně vedle pravé tyče. Míč se nakonec odrazil od reklamního panelu za brankou. Třinec v úvodním domácím utkání nepotvrdil roli favorita, přesto ve druhém poločase dokázal smazat jednogólové manko, když se krásně trefil Adamuška. Hodonín si tak ze Slezska odvezl cenný bod.

SOBOTA 5.8.2023

MSFL – 1.KOLO

FK TŘINEC – FK HODONÍN 1:1 (0:1)
Branka: 66´ Slaninka – 34´ Langer. Rozhodčí:  Lukašík – Dudek, Slováček. ŽK: Brak, Clement, Barkov – Glushach. Diváci: 262

Třinec: Adamuška – Samiec, Brak, Straňák, Slaninka (71´ Clement), Machuča (60´ Barkov), Brodziansky (60´ Zinhasovič), Omasta, Holík (60´ Bouguetouta), Vlachovský, Dedič (60´ Vučičevič)

Hodonín: Petráš – Kadlec, Sukup, Dunda, Nečas, Bohun, Glushach (90+5´ Jáger), Langer, Puchel (90+1´ Guzik), Holek, Roziev (62´ Tomovič)