Site icon FOTBAL NA HODONÍNSKU

Hodonín začal jarní část vysokou porážkou od Třince

V sobotu nastoupil ke svému mistrovskému zápasu fotbalisté Hodonína. kteří před domácímu fanoušky hostili Třinec. Utkání však vyšlo lépe hostujícímu výběru, který odvezl všechny body po výhře 0:4.

MSFL – 18.kolo (9.3.2024)

FK HODONÍN – FK TŘINEC 0:4 (0:1)
Branky: 42´ Konečný, 48´ Zinhasović, 53´ Machuča, 87´ Dedič. Rozhodčí: Mayer – Dorotík, Machorek. Delegát: Prokop. ŽK: Sukup, Jáger – Dadák, Brak, Zinhasović. Diváci: 150

Hodonín: Adamec – Sukup, Mihál, Dunda, Bohun, Glushach (58´ Hamrle), Langer (77´ Raisigl), Nečas (58´ Kadlec), Jáger (84´ Guzik), Vorel, Holek (84´ Tomovič)

Třinec: Adamuška – Omasta (87´ Szewieczek), Brak, Dadák, Bolf, Holík, Zinhasović (81´ Bartůněk), Machuča, Konečný (72´ Vlachovský), Dedič (87´ Chukwuozie), Cienciala (81 ´ Yakubu)

REPORT

V Hodoníně se na úvod jarní části utkávají mužstva ze středu tabulky MSFL, domácí jsou po podzimu na osmém místě, ex-druholigový Třinec je o dvě příčky níže. Podzimní utkání v Třinci skončilo remízou 1:1. Ve 26.minutě Vojtěch Brak přiťukl před velkým vápnem Lukáši Holíkovi, jehož výstavní střela proletěla o vlásek vedle domácí pravé tyče. Bylo to s neznatelnou tečí, takže následuje další roh pro Třinec.

Třinečtí konečně chytili slinu a vypracovali si další šanci. Lukáš Cienciala postupoval osou hřiště a ač se mu nabízel René Dedič, zvolil samostatné zakončení, kterým těsně minul hodonínskou bránu. Ve 42.minutě přichází první přímá střela na bránu a rovnou končí v síti. Domácí se ovšem zlobí na rozhodčího, DOMINIK KONEČNÝ odstavil hodně tvrdě od míče před velkým vápnem Ondřeje Sukupa, posunul si míč na střelu a krásnou obalovačku z 20 metrů umístil k levé tyči. Podle rozhodčího šlo o čistý zákrok.

Spokojenější šli do šaten v úvodním jarním utkání fotbalisté Třince, kteří po hodně vlažné první čtvrtině zápasu zesílili tlak a po dvou náznacích šancí udeřil těsně před přestávkou Konečný. Domácí nepředvedli zatím v ofenzívě vůbec nic.

Ve 48.minutě rohový kop zavíral na zadní tyči NEDŽAD ZINHASOVIĆ a nikým nehlídaný z metru napnul síť. O pšt minut později už hosté vedli o tři branky. Trestným kopem z 22 metrů nádherně vymetl šibenici ONDŘEJ MACHUČA.

Čtvrtý gól byl na cestě, ale do cíle nedorazil. Po hodině hry Konečný nasadil do sprintu a unikl domácí obraně po levém křídle, zpětným centrem pak našel na malém vápně zcela volného Dediče, který z voleje přestřelil.

Střídající Lukáš Hamrle mohl vzápětí snížit, když se uvolnil v šestnáctce a střílel po zemi k tyči, Adamuška však skočil na místo určení včas a jednou rukou vyškrabuje vůbec první šanci Hodonína.  Hosté se vymotali ze středu hřiště a René Dedič měl na noze další gól, tentokrát obstřelil i brankáře, jenže na brankové čáře stačil jeho ránu přizvednout obránce Dunda na roh.

Aliyu Yakubu po půl minutě na hřišti skoro asistoval u gólu, po jeho úniku a zpětné přihrávce však další z náhradníků Martin Vlachovský střílel po zemi nedůrazně a Adamec na čáře zasahuje včas.  Konečnou podobu výsledku dali tři minuty před koncem hosté. Na přímý kop Martina Vlachovského si naběhl faulovaný RENÉ DEDIČ a hlavičkou zblízka konečně protrhl střeleckou smůlu.

STATISTIKY ZÁPASU

Držení míče: 46 % : 54 %. Střely na branku: 1:6. Střely mimo: 2:4. Rohy: 3:6. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 17:14.