MOL CUP: Hodonín veze z Lanžhota postup v poháru

Nováček MSFL z Hodonína se v předkole MOL Cupu utkal s divizním Lažhotem, který loni skončil na třetím místě skupiny D. Po vyrovnaném prvním poločase, který branku nenabídl, rozhodli hosté třemi góly po přestávce.

V 18.minutě měl velkou šanci zápasu Hodonín! Žúrek neodhadl trajektorii centru, který nedokázal vyboxovat. Míč spadl na hlavu hodonínského fotbalisty, jehož zakončení vyrazil jeden z domácích až na brankové čáře!  Změnit skóre mohl ve 36.minutě Matej Kosorín. Už to vypadalo, že poběží sám na bránu, na poslední chvíli mu ovšem míč vypíchl kvalitním obranným zákrokem Adam Dunda.

O chvíli později vyslal dělovou ránu z hranice šestnáctky Patrik Švantner a přinutil Žúrka k vytasení parádního zákroku. V závěru poločasu mohli domácí dvakrát udeřit. Erik Burac prokličkoval hostující obranou a ve stoprocentní pozici vystřelil, jenomže na Petráše nevyzrál. Další nebezpečná šance Lanžhota přišla z následného rohového kopu. Petráš skvělým reflexem vyrazil zakončení soupeře do středu brány.

V 50.minutě přišel parádní pas na nabíhajícího Artura Pidručnyje. Ten dostal míč přímo na nohu, svou ranou ale jen nastřelil Petráše. Hosté se ujali vedení o dvě minuty později. Už to vypadalo, že si Milan Kadlec navedl míč až do příliš ostrého úhlu. Přesto překonal domácího gólmana tvrdým projektilem do opačného rohu lanžhotské svatyně.

V 56.minutě Tomáš Langer z levé strany poslal míč na malé vápno, odkud Martin Holek bez větších problémů rozvlnil síť. V 70.minutě je prakticky rozhodnuto. Tomáš Langer zavedl míč na hranici šestnáctky a jeho přízemní střela zapadla přímo k pravé tyči, tady byl Žúrek bez šance.

V dalším kole se Hodonínu do cesty postaví Tasovice, které vyhrály v Břeclavi 3:1.

NEDĚLE 31.7.2022

MOL CUP – PŘEDKOLO

SOKOL LANŽHOT – FK HODONÍN 0:3 (0:0)
Branky: 52´ Kadlec, 56´ Holek, 70´ Langer. Rozhodčí:  Drozdy – Tomanec, Svoboda. ŽK: Kosorín – Sukup. Diváci: 850

Lanžhot: Žúrek – Milota, Krč, Ciprys (61´ Bogdalík), Burac (61´ Kollár), Pidručnyj, Šenk, Malacka (80´ Mihál), Kosorín, Balážik (89´ Raves), Mikúšek

Hodonín: Petráš – Helísek, Dressler, Sukup, Kadlec, Švantner, Holek, Langer (71´ Pazdera), Fila (65´ Smékal), Dunda, Jáger (60´ Bohun)

Zdroj: is.fotbal.cz, onlajny.cz